Sotsiaalministeerium on seisukohal, et hasartmängude reklaamimise osas peaks järelevalve olema sätestatud seaduses, mitte vaid litsenseeritud kasiinode eneseregulatsiooni baasil. Minister Sikkut lisas, et hasartmänguprobleemid on Eestis oluliselt kasvanud, kuid senised ettepanekud keskenduvad eneseregulatsioonile ja kanalineutraalsetele piirangutele, mille tõhusust on keeruline jälgida ja rikkumisi tuvastada.
Noorte huvi kasiinomängude vastu on viimastel aastatel suurenenud. Hetkel kehtiva seaduse järgi võivad live kasiino ja mänguautomaadid online raha peale pöörlema panna vähemalt 21 aastased mängijad, samas kui spordile panustamise lubatud vanusepiir on 18 aastat.
Kasiinod nagu Paf on senini teinud ise omalt poolt mängijatele kättasaadavaks erinevaid vastutustundliku mängimise võimalusi. Oma kasiino kontol on võimalik hallata limiite ning võtta mängimisest paus. 2023 aastal EGR Nordics Awards’i Turvalise hasartmänguoperaatori (Safer Gambling Operator) auhinna võitnud ettevõte paistab silma ka oma rohkem kui 300 miljoni eurose panusega erinevatesse heategevuslikesse projektidesse.
Sama joont on Eestis jälginud ka teised online kasiinod, kehtestades ise mängijatele vajadusel limiite ning võttes kahtluste korral nendega ühendust.
Sotsiaalministeerium rõhutas, et Eesti peab looma keskkonna, kus reklaam ei soodusta hasartmängu sõltuvust ega kahjusta inimeste tervist. Samuti tõi minister esile vajaduse käsitleda kasiinomängude reklaamikeeldu alternatiivselt, nagu see oli sõnastatud valitsuse koalitsioonileppes.
- EestiKasiino Telegrami kanal nüüd avatud – eksklusiivsed boonused ja kasulikud näpunäited
- Play’n GO ja Veikkaus alustavad partnerlust
- Amusnet krooniti SiGMA Ida-Euroopa Auhindade parimaks mängustuudioks
- Evolution esitleb G2E messil uuenduslikke kasiinomänge ja slotte
- Playtechi tulu Põhja-Ameerikas kolmekordistub